THERMANA LAŠKO
28 januarja, 2019
Skupščina Sindikata sevalcev in Zbornica radioloških inženirjev Slovenije 2019
6 novembra, 2019

Sprememba pravilnika o pripravništvu  in strokovnih
izpitih zdravstvenih delavcev in zdravstvenih
sodelavcev na področju zdravstvene
dejavnosti

Predhodno 9 mesečno pripravništvo se je z mesecem decembrom 2017 zmanjšalo na  6 mesecev.  Zaradi predhodne neusklajenosti ministrstva z Zbornico radioloških inženirjev Slovenije, ni bil znan in prirejen program pripravništva.

Po pozivu ministrstva je zbornica aktivno in smotrno pristopila k preoblikovanju programa pripravništva za diplomirane inženirje radiološke tehnologije.  Tako je bila spisana obrazložitev in točna razdelitev vseh obveznosti pripravnika in ustanove. Obveznosti za pripravnitšvo so bila zapisana v uradnem listu št. 47. julija 2018.

URADNI LIST SLOVENIJE  Št. 47: https://www.uradni-list.si/_pdf/2018/Ur/u2018047.pdf

Obrazložitev programa pripravništva podano iz strani Zbornice radioloških inženirjev slovenije:

Grega Praprotnik
SSS – PERGAM